3D-ratkaisujen ammattilainen

Olemme suomalainen, 2013 perustettu ainetta lisäävään valmistusmenetelmään eli tutummin teolliseen 3D-tulostukseen ja siihen liittyviin ratkaisuihin ja palveluihin sekä 3D-teknologian kehittämiseen erikoistunut yritys. Yrityksen perustajat ovat kokeneita 3D-tulostuksen ammattilaisia, jotka ovat seuranneet alaa mielenkiinnolla jo yhdeksänkymmentäluvun lopulta asti ja hyödyntäneet osaamistaan teollisissa lopputuotteissa vuodesta 2006.

Pyrimme tarjoamaan asiakkaillemme ja kumppaneillemme aina parhaan mahdollisen ratkaisun, oli se sitten 3D-teknologiaan pohjautuva tai perinteisin menetelmin toteutettava. Asiakkaidemme tarpeiden ymmärtäminen on meille tärkein asia nyt ja tulevaisuudessa, ja tavoitteenamme on olla asiakkaillemme lisäarvoa tuottava kumppani tuotteen koko elinkaaren ajan suunnittelusta tuotantoon ja jälkimarkkinoihin saakka. Tukenamme tässä on kattava yhteistyöverkostomme, johon kuuluu niin kotimaisia kuin kansainvälisiäkin yrityksiä sekä tutkimus- ja oppilaitoksia.

Toimipisteet

Yrityksellämme on tällä hetkellä kaksi toimipistettä. Päätoimipisteemme on Salossa, jonne olemme keskittäneet palvelutuotantomme. Turun toimipiste puolestaan keskittyy 3D-tulostusprosessien kehitykseen Brinter® -tuotemerkin alla painopisteen ollessa biomateriaalien tulostamisessa aina lääketieteen sovelluksista teollisuuden massatuotantotarpeisiin saakka.

Turussa pidämme myös 3D-ratkaisuklinikkaa, jonne asiakkaat ovat tervetulleita keskustelemaan 3D-ratkaisuihin liittyvistä kysymyksistä. Lisäksi Turun toimipisteessä on Turun Teknologiakiinteistöjen Werstaan asiakkaita palveleva 3D Demo Lab.

Tiimi

Marko Piira
Perustaja, toimitusjohtaja
marko.piira@3dtech.fi
+358 45 3459980
Tomi Kalpio
Perustaja, kehitysjohtaja
tomi.kalpio@3dtech.fi 
+358 44 7336101
Riitta Noponen
Myynti ja markkinointi
riitta.noponen@3dtech.fi 
+358 40 8019185
Keijo Koskinen
Myynnin johto, ratkaisumyynti
keijo.koskinen@3dtech.fi 
+358 44 5941659
Sanna Turunen
Tuotepäällikkö, Brinter®
sanna.turunen@3dtech.fi
+358 40 7385117
Tomi Mikkonen
Tuotekehitysinsinööri, Brinter®
tomi.mikkonen@3dtech.fi
+358 44 0214780